przejdź do treści wpisy

Fizjoterapia, gdzie się udać

Złamania mogą się przydarzyć każdemu z nas. Na 100 procent takie przeżycia nie są dla na miłe, ale rzeczywistość powoduje że w bardzo wielu przypadkach mało możemy na to poradzić. Szczególnie w dzieciństwie zabawy mogą nas doprowadzić do rozmaitych problemów z układem kostnym i stawowym, ze złamaniami włącznie.

Po złamaniu przychodzi dla nas nieprzyjemny czas kiedy musimy leżeć w szpitalu. Jednak na tym nie koniec problemów. W większości przypadków konieczna jest rehabilitacja, ponieważ mięśnie stają się słabe i zwiotczałe w czasie braku ruchu, gdy kończyna jest usztywniona. Jeżeli mamy problem z nogą, najprawdopodobniej będziemy mieli problem aby na starcie chodzić o własnych siłach. Leczenie po złamaniach nie trzeba na nieszczęście do najprzyjemniejszych, niemniej jednak tak to już w życiu jest. Dlatego warto głównie przestrzegać nasze pociechy przed zbyt odważną zabawą, tak aby uznawały na siebie i nie popełniły tego samego błędu co my w swoim dzieciństwie, bądź ich koledzy. Pamiętać należy też o tym, żeby nigdy nie ryzykować prób powrotu do pełnego funkcjonowania tak zwyczajnie.

Gdy rozpoczynamy rehabilitację z małym pacjentem, warto zdać sobie sprawę z tego, iż podstawowym jest fakt wybrania dobrego rehabilitanta. Osoba która nie będzie przykładać się do swojej pracy może spowodować, że u dziecka wystąpią dodatkowe powikłania po złamaniu, a tego chcielibyśmy przecież uniknąć. Bardzo dobry rehabilitant będzie wiedział co robić, aby nasza pociecha jak najszybciej wróciła do pełni funkcjonowania, a co więcej ażeby nie powstały dodatkowe dylematy. Pamiętajmy że od tego jak dobrze przeprowadzona będzie rehabilitacja po złamaniu zależy to, czy w późniejszym czasie nie rozwiną się dodatkowe problemy kostno-stawowe, jak np dyskopatia. Tu trzeba zwrócić baczną uwagę na to, ażeby dziecko nie tylko posłać do dobrego rehabilitanta, niemniej jednak również ażeby wskazane przez niego ćwiczenia wykonywało solennie w domu. Znacznie przyspieszy to proces powrotu do pełni funkcjonowania i zmniejszy okres gdy dziecko będzie cierpieć. Istotne jest też okazanie zrozumienia i wsparcia dla naszej małej pociechy.

Warto zobaczyć: greenink.com/component/k2/itemlist/user/1954356

admin kategoria: Bez kategorii dnia 06 Luty 2018 » 0 komentarzy
Twoja odpowiedź:

Musisz się zalogować aby komentować.

Adres Trackback  |  Subskrybuj komentarze