przejdź do treści wpisy

Identyfikacja firmy – logo

Tworzeniem logotypów i logo firmy zajmują się graficy komputerowi. Najlepiej byłoby gdyby właśnie w tej kategorii się specjalizowali. Profesjonalne logo jest częścią identyfikacji wizualnej, która wyznacza charakter odbioru społecznego firmy, czyli to w jaki sposób jest ona postrzegana na rynku. Przed podjęciem projektowania każdego logo grafik komputerowy powinien wytworzyć brief. Powinien on zawierać odpowiedzi na pytania:

Jaka jest historia firmy?
Kto stanowi jej jedyną konkurencję?

Należy przy tym określić w nim cel:

Jaki jest ogólny cel nowego projektu/wzoru?
Co ma zakomunikować i dlaczego?
Czym różnią się firmowe produkty/usługi/organizacja od konkurencji?
Czy ma to być w pełni nowy projekt, czy wyłącznie uaktualnienie obecnego?
Jakie były wcześniejsze działania w zakresie podejmowanych kompanii reklamowych – m.in. czy działa już strona www dotycząca marki?

Dd briefu właśnie tworzenie logo powinno się rozpocząć, aby logo bardzo dobrze oddawało charakter działalności firmy. Dla jego profesjonalnego wyglądu powinno się pamiętać o minimalizmie. Bardzo dobre logo nie jest zwykle bogatym, trudnym rysunkiem, gdyż takowe może utrudniać zapamiętanie i identyfikację firmy (zobacz także: http://www.evitologo.pl ). Logo ma z nią się bezpośrednio kojarzyć. Loga najbardziej znanych na świecie firm są bardzo uniwersalne i przejrzyste. Ważna w tym wszystkim jest ponadczasowość. To, co jest modne w tym momencie, niekoniecznie modne będzie za kilka lat działalności firmy. Profesjonalni graficy komputerowi o tym wiedzą i dlatego najlepiej im powierzyć wykonanie logo.

Źródło informacji: http://www.poradnik.iveno.eu/projektowanie-logo

admin kategoria: Bez kategorii dnia 31 Marzec 2018 » 0 komentarzy
Twoja odpowiedź:

Musisz się zalogować aby komentować.

Adres Trackback  |  Subskrybuj komentarze