przejdź do treści wpisy

Jak projektować logo

Tworzeniem logotypów i logo firmy zajmują się graficy komputerowi. Najlepiej byłoby gdyby właśnie w tej dziedzinie się specjalizowali. Profesjonalne logo jest częścią identyfikacji wizualnej, która wyznacza charakter odbioru społecznego firmy, czyli to w jaki sposób jest ona postrzegana na rynku. Przed podjęciem projektowania każdego logo grafik komputerowy powinien utworzyć brief. Powinien on zawierać odpowiedzi na pytania:

Jaka jest historia firmy?
Kto stanowi jej priorytetową konkurencję?

Należy a przy tym określić w nim cel:

Jaki jest ogólny cel nowego projektu/wzoru?
Co ma zakomunikować i dlaczego?
Czym różnią się firmowe produkty/usługi/organizacja od konkurencji?
Czy ma to być w pełni nowy projekt, czy jedynie uaktualnienie obecnego?
Jakie były wcześniejsze działania w zakresie podejmowanych kompanii reklamowych – m.in. czy funkcjonuje już strona www dotycząca marki?

Dd briefu właśnie tworzenie logo należy rozpocząć, ażeby logo bardzo dobrze oddawało charakter działalności firmy. Dla jego specjalistycznego wyglądu powinno się pamiętać o minimalizmie. Bardzo dobre logo nie jest zwykle bogatym, trudnym rysunkiem, gdyż takowe może utrudniać zapamiętanie i identyfikację firmy (sprawdź tutaj: http://www.projektlogo.eu). Logo ma z nią się wprost kojarzyć. Loga najbardziej znanych na świecie firm są bardzo uniwersalne i przejrzyste. Ważna w tym wszystkim jest ponadczasowość. To, co jest modne w tym momencie, niekoniecznie modne będzie za kilka lat działalności firmy. Profesjonalni graficy komputerowi o tym wiedzą i dlatego najlepiej im powierzyć wykonanie logo.

Polecamy: http://www.evitologo.pl

admin kategoria: Bez kategorii dnia 01 Kwiecień 2018 » 0 komentarzy
Twoja odpowiedź:

Musisz się zalogować aby komentować.

Adres Trackback  |  Subskrybuj komentarze