przejdź do treści wpisy

Po co jest pirometr 

Obecnie w ofercie sklepów online możemy wyszukać nie tylko i wyłącznie produkty zwykłego użytku, ale też specjalistyczny sprzęt dla przemysłu albo nauki. Zdecydowanie o wiele łatwiejszym sposobem jest zamówienie fachowego sprzętu przez internet, niż samodzielne jego poszukiwanie w hurtowniach albo bardziej profesjonalnych sklepach. Doskonałym przykładem takiego sprzętu są pirometry stacjonarne.

Te wyjątkowe urządzenie pozwala na bezdotykowy pomiar temperatury. Idealnie testuje się więc w przedsiębiorstwach przemysłowych oraz w laboratoriach. Dzięki funkcjo bezdotykowego pomiaru temperatury możemy z dokładnością zbadać temperaturę danego przedmiotu bez naruszania jego struktury. 
Oczywiście na rynku znajdziecie wiele różnych pirometrów w zależności od materiału, który jest wykorzystywany do częstych pomiarów. Znajdziecie więc specjalistyczny pirometr do szkła, czy metalu. Wybór produktu zależy więc wyłącznie i tylko od waszych potrzeb , a oprócz tego zasobności portfela. Pirometr laserowy jest niestety dość drogim produktem i musicie przygotować się na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. O ile jednakże w waszym biznesie lub laboratorium jest to potrzebny produkt to zdecydowanie warto w niego zainwestować. Raz zakupiony pirometr stacjonarny będzie wam służył przez realnie wiele lat i umożliwi wam na dokładne oszacowywanie pomiarów bez konieczności uszkadzania podstawowej struktury badanego produktu, co umożliwi wam zminimalizować straty, gdyż wszakże nie sprzedacie uszkodzonego produktu dla klienta.

Źródło: kamera termowizyjna

admin kategoria: Bez kategorii dnia 01 Kwiecień 2018 » 0 komentarzy
Twoja odpowiedź:

Musisz się zalogować aby komentować.

Adres Trackback  |  Subskrybuj komentarze